صدای شکستن بند انگشتان مربوط به چیست ؟

کی از صداهایی که همه آن را به خوبی می‌شناسند به هنگام شکستن بند انگشتان ایجاد می‌شود. سوال همه این است که آیا این کار آسیبی به انگشتان وارد می‌کند یا خیر؟
به گزارش یاهو هلث ، براساس اظهارات یک پزشک هنوز اطمینان کافی در مورد علت این صدا وجود ندارد اما تصور رایج این است که صدای فوق در نتیجه خروج حباب‌های کوچک گاز بین مفاصل و انفجار آنها با تولید صدا در اثر فشاری که بر آنها وارد می‌کنیم ایجاد می‌شود.
برخی افراد به راحتی این کار را انجام می‌دهند و بعضی هم به آن عادت کرده‌اند. با وجود آن که این حرکت اطرافیان را ناراحت می‌کند و به ویژه موجب نگرانی والدین درباره سلامت انگشتان فرزندانشان می‌شود، اکثر جراحان ارتوپدی معتقدند این کار هیچ آسیبی در پی ندارد.
حتی گاهی اوقات می‌توان شکستن بند انگشتان را با یک سری حرکات کششی ساده همراه کرد. به هر حال به افراد توصیه نمی‌شود در طول روز دائم این کار را انجام دهند.
حالت ترکیدگی مشابه دیگری نیز وجود دارد که به دستکاری ستون مهره‌ها مربوط می‌شود و توسط بسیاری از پزشکان بیماری‌های استخوان صورت می‌گیرد.
این صدا نیز به خوبی شناخته نشده و گفته می‌شود به انفجار حباب‌های کوچک گاز تحت تاثیر فشار مربوط است. به نظر می‌رسد این حالت موجب احساس نرمی و شل شدن عضلانی شود.
(جام‌جم آنلاین)

 البته در این مقاله همشهری به شدت با شکستن انگشت ها به دلایل پزشکی مخالفت شده است .

/ 14 نظر / 30 بازدید
نمایش نظرات قبلی
کیامهر

خیالمان راحت شد قروووووووووووووووووچ قلنجمان شکست

بابک

سلام مطلب خوبی بود خودم هم از بچگی این عادت رو دارم ..... در مورد مطلب قبلی فکر کنم خوتون به نتیجه رسیدید ولی خداییش برام عجیبه که چه طوری شک به خودتون راه دادید..... به وبلاگتون لینک دادم

میثاق دانشجوی معروف پرستاری

تقدیم شد به شما: نه دیگه پا میشم این بار. . . . . خالی از هر شک و تردید میرم اون بالاها مغرور . . . . . تا بشینم جـای خورشیـــد تن به سایه ها نمیدم . . . . .بسه هرچی سختی دیدم اونقدر زجــر کشیـــدم . . . . تا به آرزوم رسیــــدم بزار آدما بدونن میشه بیهوده نپوسید میشه خورشید شد و تابید میشه «آسمـون» رو بوسیـــد

میثاق دانشجوی معروف پرستاری

طرح یک سوال : چرا دکتر نیلو اخیراً کم پیدا شده؟! 1) با بلاگفا دعواش شده است. 2) امتحاناتش هنوز هم تمام نشده. 3) از درسی افتاده و در گیر التماس نمره است. 4) باز هم دچـار افسردگی مزمن شده. جواب: هیچکدام/ مارا قابل نمی داند!! بابا یه سری به من بزن. [گل] [گل] [گل]

متین بانو

سلام... آخ متاسفانه من بذد جووری به این کار عادت دارم... خانووم به ما هم سری بزن...!!

Fox

ــ بی صبرانه در انتظار تماشای رقص کلماتت خواهم ماند! [گل]